הומור, חשיבה חיובית ותקשורת מקרבת

הומור כדרך חיים

"מה בין קובה סלק לצ'ארלי צפלין?"

הומור כדרך חיים – הרצאה על הומור, חשיבה חיובית ותקשורת מקרבת

ידוע כי להומור יתרונות רבים. הוא מסייע לחיזוק הבריאות הנפשית והפיזית, משפר את התקשורת הבין אישית ותורם להצלחה בתחומים רבים ומגוונים. כולם חווים במהלך החיים מצבי לחץ ומשבר וההומור הוא כלי נהדר המסייע להתמודד עם מצבים אלו. אולם יש הטוענים כי העולם נחלק לשניים: לאלו שנולדו עם חוש הומור ולאלו שאין חוש הומור. האמת היא, שאין אדם שאין לו חוש הומור! מדובר במיומנות נרכשת. כל שנותר הוא לנסות ולהעז. התוצאה מפתיעה ומשנה חיים.

אז איך עושים זאת?

"יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז"
"אם תביט למטה, לא תראה קשת בענן"

גדול הקומיקאים, צ'ארלי צ'אפלין, העומד מאחורי אימרות אלו, הבין כבר מגיל צעיר שההומור יציל את חייו. כאשר בגר, הקשיים שחווה בילדותו באו לידי ביטוי קומי בסרטים שיצר.

ענת אביעד, בת למשפחה עירקית אותנטית, בחרה להתמודד עם האתגרים והמהמורות בחייה בדיוק באותה דרך : בהומור ובחשיבה חיובית כדרך חיים.

היכולת להתבונן על העולם בזווית ראיה חיובית, אפשרה לשניהם להשתמש בצחוק ובהומור, להצחיק ולסייע גם לאחרים להתמודד על מסע החיים.

קוביית צרלי צפלין

כיצד מכניסים הומור כדרך חיים לחיי היום יום? 

האם ניתן ללמוד טכניקות לשילוב הומור בתחומים שונים?

ענת אביעד, שחקנית, קומיקאית, מרצה ועובדת סוציאלית בעברה, מתייחסת לשאלות אלו ואחרות בהרצאה מקורית, מרגשת, מצחיקה וסוחפת. ענת משתפת את הקהל בהיבטים שונים על הומור במגוון תחומי החיים ומדגימה הן מתוך חייו של הגאון הקומי צ'ארלי צ'אפלין והן מחייה שלה.

ההרצאה מטובלת בקטעי משחק, מערכונים וסיפורים קומיים המביאים לידי ביטוי כיצד ניתן להשתמש בהומור במצבים שונים, לצאת מכל התמודדות מחוזקים וליצור לעצמינו סיפור חיים מנצח.

ההרצאה מתאימה לפלטפורמה דיגיטלית ( זום) ולפלטפורמה פרונטלית. משך הרצאה הינו כשעה עד שעה וחצי והיא מיועדת לחברות וארגונים, מתנ”סים, ועדי עובדים, קבוצות חברתיות, חדרי מורים ולכל התכנסות חברתית המעוניינת בערך מוסף מעניין ומצחיק כאחד.

אז מה הקשר בין קובה סלק לצארלי צ'אפלין?

טעימה מתוך ההרצאה …

המלצות

Scroll to Top