מיומנויות עמידה מול קהל

מיומנויות עמידה מול קהל

"איך לכבוש כל במה?" - הרצאה על אומנות הפרזנטציה ועמידה מול קהל

עמידה מול קהל – טכניקות אפקטיביות, יצירת השפעה וכריזמה על הבמה ובחיי היום יום

מי מאתנו לא נדרש לעמוד מול קהל? עמידה מול קהל אינה בהכרח עמידה על במה.

לעיתים אנו נדרשים לעמוד מול קהל ולדבר, הן במדיה הדיגיטלית והן פרונטלית. יש הנדרשים להעביר תוכן בישיבת צוות בעבודה, להציג פרזנטציה ,לנאום, להרצות בפני קהל או אפילו לנהל שיחת חולין עם חברים. אם כך, כולנו עומדים בפני קהל, באופן כזה או אחר. החשש הכי גדול עלול להיות הפחד שלא נצליח להתבטא ולהעביר את המסר. גם אם אנו מורגלים לעמוד מול קהל, אנו מודעים לכך שהעברת המסר אינה מספיקה, אלא חשוב בראש ובראשונה לעניין את הקהל, ליצור כריזמה ולהשפיע.

"היא מיגנטה אותנו עם הכריזמה שלה..העיניים שלנו עקבו אחר כל תנועה שלה, שתינו בצמא כל מילה….ומה שהיה מפתיע בכל הסיפור הזה הוא שנושא ההרצאה כלל לא עניין אותנו..הגענו ללא ציפיות ולאחר ההרצאה כל מה שרצינו זה לשמוע את המרצה שוב..!"

זוהי התגובה כשקהל נחשף למרצה כריזמטי המייצר השפעה בזכות הנוכחות הבימתית שלו. לעומת זאת, כמה פעמים שמענו הרצאה בה לא הפסקנו להביט בשעון משעמום?

טכניקות עמידה מול קהל

אז מה הופך מרצה לבלתי נשכח?

מה גורם לקהל לרצות לשמוע את המרצה שוב או לחילופין, לא לשמוע אותו יותר לעולם?

האם אפשר ללמוד לעמוד מול קהל ולשפר את הנוכחות הבימתית?

מה באשר לפחד קהל? אפשר להתגבר עליו?

לא אחת אנו נדרשים לעמוד מול קהל ולדבר, הן במדיה הדיגיטלית  והן פרונטלית. בין אם מדובר על ישיבת צוות מול חברים לעבודה, פרזנטציה שאנו נדרשים להעביר בפני אנשים שאנו לא מכירים, נאום, הרצאה בפני קהל או אפילו שיחה בפורום של חברים, החשש הכי גדול עלול להיות הפחד שלא נצליח להתבטא ולהעביר את המסר. גם אם אנו מורגלים לעמוד מול קהל, אנו מודעים לכך שהעברת המסר אינה מספיקה, אלא חשוב בראש ובראשונה לרתק את הקהל. החשש לשעמם את הקהל עלול לשתק ולגרום לפחד קהל. מחקרים הוכיחו שפחד קהל נתפש כגדול יותר מפחד מהמוות!

עמידה מול קהל חיונית לא רק למרצים, אלא לכל אדם באשר הוא. מדובר על כלי תקשורת לכל דבר. אפשר ללמוד ולתרגל עמידה מול קהל והתוצאות מפתיעות ומשנות חיים.

ענת אביעד, שחקנית, קומיקאית, מספרת סיפורים מרצה ועובדת סוציאלית, מעבירה הרצאה מאלפת, מרתקת וסוחפת שמטרתה להעביר כלים פרקטיים לשיפור הנוכחות הבימתית והעמידה מול קהל. משך ההרצאה כשעה והיא מועברת הן בפלטפורמה דיגיטלית (זום) והן בפלטפורמה פרונטלית.

ההרצאה מתמקדת בנושאים כגון:

– דיוק מטרת ההרצאה – הקונספט והמסרים העיקריים בהרצאה או הפרזנטציה.

– כלים וטכניקות מעולם התיאטרון לשיפור העמידה מול קהל, שיפור הכריזמה והנוכחות הבימתית.

– שימוש בטכניקות מעולם ה- STORY TELLING – אומנות הסיפור המסייעות לצופה לזכור את המסרים המועברים בהרצאה, טכניקות ומוטיבים ליצירת דרמה ומתח והסיפור אישי ככלי לשדרוג ההרצאה, העברת מסרים ריגשיים ויצירת הזדהות.

– שפת גוף : שימוש נכון בקול, תנועה ולבוש לצורך דיוק המסר, יצירת כריזמה והשפעה.

– פחד קהל : כיצד מתגברים עליו ויוצרים נוחות בעמידה מול קהל?  

– שימוש בהומור ככלי להפיכת ההרצאה לבלתי נשכחת!

ההרצאה מתאימה לפלטפורמה דיגיטלית ( זום) ולפלטפורמה פרונטלית. משך ההרצאה כשעה והיא מיועדת למרצים, בעלי עסקים, חברות וארגונים, מתנ”סים, ועדי עובדים, קבוצות חברתיותחדרי מורים ולכל התכנסות חברתית המעוניינת בערך מוסף מרתק ומשעשע כאחד.

המלצות

Scroll to Top